Maltézsky rád občanom nitry

30. marec 2016 | DAR HUMANITY OD MALTÉZSKEHO RÁDU ROZŠÍRIL POŽIČOVŇU KOMPENZAČNÍCH POMÔCOK v DIECÉZE NITRA

V marci do požičovne zdravotníckych potrieb Nitrianskej diecéznej charity pribudol nový prístroj a zdravotnícke pomôcky. Požičovňa tak bude môcť vyhovieť vysokému záujmu občanov o zapožičanie kyslíkových koncentrátorov a invalidných vozíkov.

Odovzdanie daru si prítomní dobrodinci a filantropi uctili nie svetskými poctami, ale tými kresťanskými. Sv. omšou v kaplnke Diecéznej charity Nitra slúžil Mons. Gašpar Fronc. Ing. Mgr. Juraj Barát poďakoval prítomným , hosťom aj dobrodincom.

„Stacionárny kyslíkový koncentrátor je určený pre dlhodobú kyslíkovú terapiu. Koncentruje príjem kyslíka a posilňuje tak obranyschopnosť organizmu pred operáciami a po operácii je vhodný na doliečenie chorých. V našej požičovni máme len 3 prístroje, ktoré sú neustále vypožičané, priemerná doba výpožičky činí 3 až 6 mesiacov. Výpožičky využívajú občania najmä z Nitry a Zoborskej nemocnice, kým si vybavia nároky cez poisťovňu, preto sme radi , že máme už štvrtý prístroj ktorý bude pomáhať chorým “ povedala pani Gabriela Turbíniová, vedúca ADOS a požičovne zdravotníckych potrieb DCH NR.