Rozdávanie teplej polievky a teplého čaju bezdomovcom a zabezpečenie teplého jedla pre deti, ktoré sa ocitnú v ťažkej sociálnej situácii, to boli hlavné body charitatívneho podujatia v meste Kežmarok. Podujatie organizujú Maltézsky rád, Mesto Kežmarok, Spišská katolícka charita a Okresný úrad práce. Význam podujatia umocnila i návšteva herečky Kamily Magálovej, ktorá je známa svojimi charitatívnymi akciami, v rámci celého Slovenska a osobne polievku podávala.

Mesto Kežmarok sa snaží na viacerých frontoch pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitnú v ťažkej sociálnej situácii. Mesto má nocľaháreň, komunitné centrum. Niektoré rodiny majú finančný príjem tak malý, že nedokážu dostatočne svoje deti uživiť. Preto práve v čase Vianoc, keď sú všetci doma, prinieslo mesto Kežmarok niečo pre ľudí, ktorí sú bez prístrešku, a po prvýkrát v spojení s charitou a Maltézskym rádom pozvalo deti, ktoré môžu mať počas prázdnin, problém s teplou stravou a poskytne im teplé jedlo.

Polievku si prišlo zjesť okolo 60 percent kežmarských bezdomovcov, z celkového počtu, v meste. Podávanie teplej polievky bude pri budove okresného úradu pokračovať aj naďalej, až do konca marca 2016.

Odkaz: https://www.spravy.info/magalova-kezmarskym-bezdomovcom-podavala-kapustnicu