Maltézsky rád dodal zariadenie kežmarským bezdomovcom KEŽMAROK 01.07.2016

Primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák prijal dar od Maltézskeho rádu určený pre kežmarských bezdomovcov. Maltézsky rád dodal do nocľahárne pre ľudí bez domova na Slavkovskej 2519/47A kovové poschodové lôžka. Prízemná stavba je od 1.7.2016 vymaľovaná a zariadená.

„V podstate za 3 dni sa nám, podarilo sanačné práce uskutočniť “ povedala pre miestne médiá JUDr. Jana Trautmannová , vedúca sociálneho odboru MsÚ Kežmarok. Kapacita tejto nocľahárne je 16 lôžok. V Kežmarku je evidovaných niekoľko desiatok bezdomovcov. Stačí dodržiavať určité pravidlá a bezdomovci majú kde hlavy skloniť. Novú nocľaháreň mesto Kežmarok otvorilo už v roku 2014. Teraz boli v nocľahárni vykonané sanačné práce a dodané časti zariadenia interiéru.

Na otvorení vymaľovanej a zariadenej nocľahárne sa zúčastnili ľudia bez domova využívajúci poskytované sociálne služby, zástupcovia mesta, odboru sociálnych vecí, členovia a volontéri Maltézskeho rádu a pracovníci a zamestnanci zariadenia. V spolupráci v prospech ľudí budú aj naďalej pokračovať. „Ďalšiu maltézsku dodávku zrealizuje maltézska Družina Kežmarok vďaka partnerovi projektu Slovenskej humanitnej rade už v septembri 2016“ povedal Peter Mikulášik.

Stavba bola financovaná z mestského rozpočtu. Celkový náklad činil 35–tisíc eur. Práce však stále nekončia. Mesto plánuje neskôr doplniť plot, prístrešok na drevo či prístupovú cestu.